Winners

WEEK 19/20 WINNER:
Kotryna Kriunaite, Yr 4, Athlone Community College, Athlone, Co Westmeath
Prize Sponsor: Midland Regional Drug & Alcohol Task Force (MRDATF)

Aaron Moran, Balla Secondary School, Balla, Castlebar, Co Mayo
Prize Sponsor: Councillor Cyril Burke, Mayo Co Council GMA Fund

Ciaran Conway, Yr 4, Coláiste Muire, Tuar Mhic Éadaigh, Co. Mhaigh Eo
Prize Sponsor: Councillor Cyril Burke, Mayo Co Council GMA Fund

WEEK 18 WINNER:
Molly McManamon, Colaiste Pobal Scoil Acla, Achill Island, Westport Co Mayo
Prize Sponsor: Councillor Paul McNamara, and Councillor Micheal Holmes, Mayo Co Council GMA Fund

WEEK 17 WINNERS:
Aaron Reid, Scoil Aireagail, Ballyhale, Co Kilkenny
Prize Sponsor: Southern Regional Assembly

Niall Higgins, CBS Secondary School, Middleton, Co Cork
Prize Sponsor: Dairygold

WEEK 16 WINNER:
Paul Flatley, St. Colemans College, Claremorris, Co. Mayo
Prize Sponsor: Mayo County Council

WEEK 15 WINNER:
Luke O’Hanlon, Bush Post Primary School, Riverstown, Dundalk, Co Louth
Prize Sponsor: Louth County Council

WEEK 14 WINNER:
Sean Selvamani, Kings Hospital School, Palmerstown, Dublin
Prize Sponsor: Eastern-Midlands Regional Waste Office

WEEK 13 WINNER:
Ava Lawton, Presentation Secondary School, Mitchelstown, Co. Cork.
Prize Sponsor: Cork County Council.

WEEK 12 WINNER:
Caoimhe English-McNamara, Colaiste Pobal Scoil Acla, Achill Island, Westport, Co Mayo
Prize Sponsor: Mayo County Council

WEEK 11 WINNERS:

Clara Ferry, Gairmscoil Mhic Diarmada, Arainn Mhor, Co Donegal
Prize Sponsor: Donegal County Council

WEEK 10 WINNERS:

Remy Ryan, Roscommon Community College
Lisnamult, Co Roscommon
Prize Sponsor: Roscommon City Council

Katie De Faoite, Ennis Community School, Ennis, Co Clare
Prize Sponsor: Southern Regional Waste Management Office

WEEK 9 WINNER:

Jennifer Thompson
Donabate Community College, Donabate, Co. Dublin.

Prize Sponsored By: Fingal County Council

WEEK 8 WINNER:

Troy Bradley
Moate Community School, Moate, Co. Westmeath

Prize Sponsored By: European Parliament

WEEK 7 WINNER:

Samia Essajee
Loreto College, Co. Cavan

Prize Sponsored By: Eastern & Midlands Regional Waste Office

WEEK 6 WINNER:

Jack Rochford
St Gerald’s College, Castlebar, Co. Mayo

Prize Sponsored By: Mayo County Council

WEEK 5 WINNER:

Martha Cashell
Christ King Girls’ Secondary School South Douglas Road, Cork

Prize Sponsored By: Cork City Council

WEEK 4 WINNER:

Wayne Sheridan
Carrigallen Vocational School, Carrigallen, Co Leitrim

Prize Sponsored By:Competition and Consumer Protection Commission

WEEK 3 WINNERS:

Iosold Ni Mhorain
Connaught Ulster Regional Waste Office

Prize Sponsored By: Eastern-Midlands Regional Waste Office

Shane Lynch
St Josephs CBS Secondary School, Drogheda, Co Louth

Prize Sponsored By: European Parliament

WEEK 2 WINNER:

Ostiniga Galvanauskaite
Colaiste Phobal Ros Cre, Roscrea, Co Tipperary

Prize Sponsored By: Southern Regional Assembly

WEEK 1 WINNER:

Fiona Madden,
Athlone Community College, Retreat Road, Athlone

Prize Sponsored By:
 Competition and Consumer Protection Commission