2021/2022 Winners

WEEK 21 WINNER:

Finn Trocme
Gairmscoil Mhic Diarmada, Arranmore, Co. Donegal
Prize Sponsored By: The National Directorate for Fire and Emergency Management

WEEK 20 WINNER:

Niamh Crowe
Colaiste an Atha, Kilmuckridge, Gorey, Co. Wexford
Prize Sponsored By: Southern Regional Assembly

WEEK 19 WINNER:

Robert Dillon
Colaiste Pobail, Rath Cairn, Athboy, Co. Meath
Prize Sponsored By: Udaras na Gaeltachta

WEEK 18 WINNER:

Jennifer Grogan
Castleknock Community College, Castleknock, Co. Dublin
Prize Sponsored By: The National Directorate for Fire and Emergency Management

WEEK 17 WINNER:

Meabh O’Reilly
Loreto College, Cavan , Co. Cavan
Prize Sponsored By: CCPC Competition & Consumer Protection Commission

WEEK 16 WINNER:

Abbie White
Colaiste an Atha, Kilmuckridge, Gorey, Co. Wexford
Prize Sponsored By: Financial Services & Pension Ombudsman

WEEK 15 WINNER:

Turlough Mulligan
Colaiste Pobail Acla, Achill Island, Co. Mayo
Prize Sponsored By: Mayo Fire Service

WEEK 14 WINNER:

Roisin Gallagher
Gairmscoil Mhic Diarmada, Arranmore, Co. Donegal
Prize Sponsored By:
Udaras na Gaeltachta

WEEK 13 WINNERS:

Amelie Slaughter
St Josephs Secondary School, Convent Lane, Rush, Co. Dublin
Prize Sponsored By:  Fingal Co Council

Conor Timmerman
Colaiste Choilm, Tullamore, Co. Offaly

Prize Sponsored By: Safefood

WEEK 12 WINNER:

Eoghan O’Cleirigh
Ennis Community School, Ennis Co Clare
Prize Sponsored By: Clare County Council

WEEK 11 WINNER:

Caoimhe Faherty
Colaiste Ghobnait, Inisheer, Co Galway
Prize Sponsored By: Udaras na Gaeltachta

WEEK 10 WINNERS:

Tomás De Priondargás
Colaiste Muire, Tuar Mhic Eadaigh, Co Mhaigh Eo
Prize Sponsored By: Cyril Bourke, Mayo Co Council GMA

Rachel O’ Donavan
Balla Secondary School, Balla, Co. Mayo.
Prize Sponsored By: Cyril Bourke, Mayo Co Council GMA

WEEK 9 WINNER:

Aoibheann McFadden
Eureka Secondary School, Kells, Co. Meath
Prize Sponsored By: The Department of the Environment, Climate and Communications

WEEK 8 WINNER:

Padraic Kirwin
Kilmuckridge Vocational College, Gorey, Co Wexford.
Prize Sponsored By: The Department of the Environment, Climate and Communications

WEEK 7 WINNER:

Freyja Cleary
Loreto Abbey Secondary School, Dalkey, Co Dublin
Prize Sponsored By:
The Department of the Environment, Climate and Communications

WEEK 6 WINNER:

Realtin McHugh
Colaiste Pobail Acla, Achill Island, Co Mayo
Prize Sponsored By: Udaras na Gaeltachta

WEEK 5 WINNERS:

Jack Deacon
Meanscoil na Mbraithre, Criostai, James Street Gardens, Co. Kilkenny
Prize Sponsored By: Southern Regional Assembly

Sebastian Scheiner
Moyne Community College, Farmullagh, Moyne, Co. Longford
Prize Sponsored By: Longford PPN

WEEK 4 WINNER:

Tara Buckley
Scoil Phobail Sliabh Luachra, Rathmore, Co. Kerry
Prize Sponsored By:
Údarás na Gaeltachta

WEEK 3 WINNER:

Leahrose Davis
Scoil Mhuire, St Oran’s Road Buncrana, Co Donegal
Prize Sponsored By:  Competition & Consumer Protection Commission

WEEK 2 WINNER:

James Clarke
Marist College, Athlone, Co. Westmeath
Prize Sponsored By: Safefood

WEEK 1 WINNER:

Lauren Sheridan
Loreto College, Cavan, Co Cavan
Prize Sponsored By: Financial Services & Pension Ombudsman